Country, rock, vážná hudba a řada dalších. Každý hudební nadšenec si v Poličce přišel na své. V pátek 19. srpna celý festival odstartovala folk-country skupina Kamelot s Romanem Horkým. Po nich se představila kapela Portless, dříve známá jako Support Lesbiens. O zpestření se postarala také věžní hudba, která zazněla z kostela sv. Jakuba, nebo rytířský průvod historickým centrem Poličky.

„Letošní festival byl specifický v tom, že byl o něco větší. Přijelo také více větších českých hvězd,“ sdělil Deníku ředitel Tylova domu v Poličce Petr Cuper.

Za kulturním zážitkem na Palackého náměstí tradičně dorazí několik stovek až tisíců lidí jak z Poličky, tak ze širokého okolí. „Musím říct, že letošní program byl opravdu skvělý. Těšili jsme se skoro na všechno, ale nejvíce na Ewu Farnou,“ prozradila paní Klára z Poličky, která s rodinou na festival chodí každý rok.

Jedna z nejznámějších českých zpěvaček, Ewa Farna, roztančila celé náměstí se svou kapelou ve 21 hodin. Páteční program pak zakončila česká rocková kapela Doga, která letos slaví 35 let své existence, a skupina The Kredenc.

V sobotu do středověku přenesl milovníky hudby moravští Tempus, kteří hrají středověký rock. O současnou hudbu se postarala například Bára Poláková, Honza Křížek a poličská kapela Revoluce. Nechyběla ani tradiční ohňostrojová show na nábřeží Svobody.

Organizátoři pamatovali i na ty nejmenší, a tak pro ně připravili hudební vystoupení Pískomil se vrací. Samotný závěr festivalu v neděli patřil pěveckému duu Eva a Vašek.

Festivalový program doplnily různé doprovodné akce, jako je staročeský jarmark, historický den na valech nebo Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty.

Celý program festivalu začínají organizátoři tvořit rok dopředu. „Hned po konci festivalu, tvoříme a plánuje další ročník,“ přiblížil Cuper.