„Bobra jsem potkala u stadionu. Vůbec se nebál, obešel nás s dvoumetrovým rozestupem a mazal směr Vějíř,“ popsala netradiční setkání Pavlína Šmerdová.

Bobr se usadil na zahradě jednoho domu a musela zasáhnout městská policie. „Strážníci odchytili bobra na jedné ze zahrad na ulici U Vodárny ve Svitavách, kde se mu evidentně líbilo,zahradu nechtěl opustit. Po konzultaci s odborníky byl v nezraněném stavu vypuštěn zpět do volné přírody,“ informovala svitavská městská policie.

Bobr není ve městě žádný nový host. „Víme o něm, že žije ve Svitavách už asi dva nebo tři roky. Vyskytuje se ve Vodárenském lese a blízkém okolí,“ podotkl Marek Antoš, vedoucí odboru životního prostředí svitavské radnice.

O výskytu bobrů ve Svitavách v minulosti jsme psali:

Přísně chráněného a ohroženého bobra zaznamenali lidé ve Svitavách už v roce 2019. Pak se ale jeho hráz rozpadla a nějaký čas ho nikdo neviděl.

Bobr evropský je druhý největší hlodavec světa. Váží až třicet kilogramů a měří okolo jednoho metru. V České republice se vyskytuje v povodí Labe, Moravy, Odry a Dyje.