Navštívili jsme zde celkem čtyři veřejně přístupné toalety. Žádná z nich přitom nebyla v ideálním stavu, který by si zasloužil plný počet bodů. Hlavními kritérii pro nás byla celková čistota, tekoucí teplá voda a kvalitní toaletní papír. Tyto tři základní „naše požadavky" v Moravské Třebové ale nesplnila ani jedna toaleta, proto jsme se protentokrát rozhodli první místo neudělit.
Celková známka hodnocených toalet by podle školního hodnocení vycházela na 3-. Na většině z hodnocených záchodů bylo uklizeno, ale pouze na jednom místě měli kvalitnější toaletní papír, teplá voda tekla na dvou navštívených místech a přebalovací pult pro kojence jsme našli taktéž jen na jedné toaletě. Moderní vysoušeč rukou jsme neviděli nikde.

Hodnocení:

Čerpací stanice OMV na obchvatu města
Přestože zdejší toaleta nedosahuje zdaleka kvalit své svitavské kolegyně, na moravskotřebovském žebříčku veřejných záchodů se umístila na nejlepším, v tomto případě druhém, místě. Všude bylo čisto, ale interiér už potřebuje rekonstrukci. Tekla teplá voda, vysoušeč rukou byl funkční. Ubrousky zde nejsou používány. Mínusem je obyčejný toaletní papír, plusem speciální místnost s přebalovacím pultem pro kojence.
Celková známka: 2

WC na autobusovém nádraží
Třetí až čtvrté místo v našem testu. Čisto a uklizeno, tekla teplá voda, fungující vysoušeč rukou. Papírové ubrousky nejsou k dispozici. Mínusové body získaly zdejší toalety za urvané prkénko na jednom ze záchodů a za nejobyčejnější toaletní papír, který je na trhu k dispozici. Přebalovací pult jsme nenašli.
Celková známka: 3-

Městské veřejné toalety vedle parkoviště před obchodem Billa
Taktéž třetí až čtvrté místo testu. Pokud se návštěvník města vypraví na tyto toalety z hlavního náměstí T. G. Masaryka, má cestu spojenu s malou exkurzí po uličkách starého města Moravskotřebovského. Nicméně šipky s nápisem veřejné WC ho nakonec k cíli bezpečně zavedou. Zdejší toalety jsou bez obsluhy a dostanete se do nich po vhození pětikoruny do automatu. Překvapivě je zde i přesto velmi čisto a uklizeno, k dispozici je kvalitní toaletní papír. Mínusové body byly uděleny za netekoucí teplou vodu, nefungující vysoušeč rukou a chybějící ubrousky. Přebalovací pult jsme ani tentokrát nezahlédli.
Celková známka: 3-

WC na čerpací stanici Prim při vjezdu do Moravské Třebové ve směru od Svitav
Propadák našeho dnešního testu a poslední páté místo. Zdejší záchody působí odpudivě hned na první pohled. Přestože je zde celkem příjemná vůně, vše další je naprosto zanedbané. Umyvadla i záchody jsou špinavé a opotřebované s rozbitým splachováním, k dispozici je obyčejný toaletní papír, neteče teplá voda. Vysoušeč rukou je nefunkční a papírové ubrousky chybí. Přebalovací pult byste hledali marně.
Celková známka: 4-

René Flášar