Celkem přijdou na 330 milionů korun. Dostavbu kanalizace, se kterou byly problémy hned při zahájení prací, musí dokončit v příštím roce, stejně tak většinu oprav na památkách v případě druhého projektu Cesta od renesance k baroku.

Pokud nenastanou další potíže na stavbě kanalizace v okrajových částech města, bude hotová do konce roku 2012. „Je důležité splnit harmonogram a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít ke skluzu. Počítáme, že na podzim bude vše hotové. Co se týká projektu Cesta od renesance k baroku, tam sice bude většina prací ukončena, ale restaurátorské práce se nám určitě protáhnou do roku 2013,” uvedl místostarosta Václav Mačát. I u tohoto projektu však musí radnice termíny dodržet, protože na něj dostala miliony z Evropské unie a Brusel si vše hlídá. Projekt stojí miliony také město. Letos si na něj vzala úvěr čtyřicet milionů korun.

I proto bude příští rok pro město poměrně náročný. „Těžko zahájíme nějaký další projekt. Musíme se uskromnit a snížit v rozpočtu položky na opravu chodníků a komunikací. Máme vše ale naplánované, aby nebyl ohrožen chod města,” dodal Václav Mačát.

Přiznává, že je to pro Moravskou Třebovou opravdu velké sousto, ale jinak to prý nešlo. Rekonstrukce kanalizace byla nutná, jinak by městu hrozily sankce. „Vše zvládneme,” uzavírá místostarosta Václav Mačát. (ap, ik)