Ten si o víkendu prohlédly stovky návštěvníků. Na Svojanov je dovedl zajímavý program. „Snažíme se ho každý rok obměňovat, aby lidé pokaždé viděli něco jiného. Letos se Velikonoce na hradě nesly v duchu středověku,“ řekl Miloš Dempír, kastelán Svojanova.

Na hradě nechyběli šermíři, kejklíři ani jarmark. Pro děti byly připravené zajímavé hry. Mohly si třeba vyzkoušet brnění nebo si na poslední chvíli ještě uplést pomlázku. Turisté se podívali do nově zrekonstruovaných prostor hradu.

„Instalace vypadají jinak než v předchozích letech a místo dvou prohlídkových okruhů je pouze jeden, kombinovaný. Návštěvníci mají možnost si prohlédnout sklepení a první patro paláce,“ uvedl kastelán.

I když je hrad v částečné rekonstrukci, láká lidi i z větší dálky. „Hodně jsem o hradě slyšel, ale ještě nikdy jsem na Svojanově nebyl. Líbí se mi tady,“ řekl Jaromír Homolka z Lipůvky. Slovy chvály nešetřili ani ostatní. „Dali jsme dohromady partu, abychom nebyli na Velikonoce doma. Jsme spokojení. Krásný je hrad, příroda kolem i atmosféra,“ podotkla Petra Šešvatová z Velkých Bílovic.