Po celou dobu jsou pod dozorem  trenéra JOSEFA HÝBLA. Tentokrát jim také radí, jak si dobře rozjetý hubnoucí režim nepokazit  svátečním jídlem.
Nyní jsou před námi, tedy i před naší partou cvičenců Velikonoce. Stoly se budou prohýbat pod chlebíčky a zákusky, nebudou možná chybět ani řízky a bramborový salát. K tomu také něco ostřejšího na přípitek. Co na to trenér? „Vzhledem k tomu, že nás čekají krásné svátky velikonoční a na naše soutěžící budou kladeny velké nároky v nástrahách s nimi spojenými, nebude jednoduché odolat!" připomíná Josef Hýbl. Dobrý salát může být i zdravý. „Tak tedy, pokud budete připravovat sváteční bramborový salát, tak před promícháním rodinné porce s majolkou, si tu svoji odeberte. Místo majonézy použijte jogurt. Pokud dáváte i salátový salám, pro sebe použijte šunku a pro zjemnění přidejte na drobné kostičky pokrájené jablko," projevuje se i jako kulinář Josef Hýbl. A co s klasický vepřovými řízky? „Nahraďte je kuřecími prsními řízky a před konzumací oloupejte alespoň z jedné poloviny strouhanku. Místo dortíků, čokoládiček a beránků si udělejte ovocnou želatinovou polévku," pokračuje v radách trenér.

A jak to provést s přípitkem? „Pokud k vám přijdou koledníci, pro sebe si nařeďte víno s vodou a plátkem citronu. Bylo by opravdu škoda dobře rozjetý hubnoucí program zpomalit," míní Josef Hýbl. Všichni soutěžící mají podle trenéra proces velice dobře nastavený. „Jsou vidět krásné výsledky, tak vydržte! Všem přeji krásné prožití velikonočních svátků," vzkazuje trenér Josef Hýbl.