Přesto se našlo několik takových, kterým sluneční paprsky vůbec nevadily. Děti se osvěžovaly ve fontáně, jiní se chladili zmrzlinou. „Mám ráda zmrzlinku a sluníčko mi nevadí. A až budou prázdniny, pojedu s maminkou k moři do Chorvatska. Když mi tam bude teplo, zchladím se ve vodě," řekla čtyřletá Amálka. Někteří lidé seděli v klidu na lavičce a nerušeně si četli noviny.

Lékaři však varují. Lidé by měli dodržovat pitný režim a přes poledne se nezdržovat na slunci. Ti, kteří mají problémy se srdcem, by měli být obezřetní a raději nevycházet ven. 

Zeptali jsme se: Jsou pro vás tropy náročné?

Klingerová

Marie Klingerová
důchodkyně, Svitavy
Těším se, až se trochu ochladí, moc dobře to nesnáším. Snad v pátek se ochladí. Většinou jsem doma. Ani na zahradu nejdu, až večer.

Peterková
Marie Peterková
důchod., M. Chrastová
To vedro nyní je hrozné. Těším se, až se ochladí. Jsem naštěstí v důchodu. Když nemusím, vůbec nechodím ven, až pak večer.

Cejková
Pavlína Čejková
šička, Radiměř
Je to šílené. Už se těším, až to velké vedro přejde. Musím chodit do práce. Nejlepší by bylo být někde u rybníčku ve stínu.

Acsová
Hana Acsová
mat. dov., Svitavy
Je to hrozné. Už se těším, až se trochu ochladí. Nemusím zimu, ale toto je extrém. Ven jdu dopoledne, odpoledne jsme doma.

Fajgl
Stanislav Fajgl
důchodce, Svitavy
Já mám rád sluníčko, mně to nevadí. Někdo je z tepla unavený, já ne. Určitě mám raději léto než zimu.

Ptala se: Tereza Dolinová