Radní proto rozhodli o rozšíření autobusové dopravy o tři spoje. Vyšli tak vstříc nejen školákům, ale také seniorům a pracujícím. Bohužel lidé nové spoje nevyužívali. Rada rozhodla, že nové spoje od března zruší.

Od září jezdí v Moravské Třebové autobusy, které lidem usnadňují cestu do školy, do zaměstnání nebo k lékaři a na nákupy. Obyvatelé ale o tuto službu brzy přijdou. Důvod? Malý zájem. „Využití městské dopravy nesplnilo naše očekávání. Budeme ale jednat s ČSAD o tom, aby zůstaly zachované spoje ke školám a k nemocnici,“ uvedl starosta Josef Ošťádal.

Ve stávajícím rozsahu zůstanou spoje zachované jen do března. „Poté zůstanou zastávky pro školáky. Jedná se o ranní spoj. Ostatní linky totiž měly nulovou vytíženost,“ dodal starosta Moravské Třebové. Lidé mohou rozšířenou autobusovou dopravu využívat do šestého března, kdy vyprší smlouva s ČSAD.

Radní se vloni problematikou intenzivně zabývali. Připravili zvláštní dotazníky pro občany, které vyhodnotili a na jejich základě dopravu zřídili. „Víme, že zájem bude obrovský. Nejvíce lidí totiž potřebuje, aby autobus pravidelně jezdil přes celé město. Zřejmě největší potíže jsou s jízdou k Lidlu, vojenské škole, na hřbitov a do obcí Udánky, Sušice a Boršov,“ uvedl vloni místostarosta Miloš Izák. Jeho odhad nevyšel.

Čtěte také: Městské linky budou