Zástupci TJ Slovan Moravská Třebová však už nyní učinili kroky, aby mohli o peníze žádat.

Zastupitelé města jim totiž na svém pondělním zasedání povolili bezúplatný převod druhé travnaté plochy, aby mohla být žádost podána. Druhým krokem bylo schválení případného dofinancování celkové částky, neboť dotační titul nekryje celou sumu na tuto výstavbu. Ta je odhadnuta na částku dvanáct milionů korun. Spoluúčast města by se měla pohybovat ve výši 2,4 milionů korun. Tělovýchovná jednota Slovan například uhradí veškeré náklady související s přípravou projektu, realizací výběrového řízení nebo na dodavatele stavby.

„Není běžné slibovat peníze dopředu, ale záměr vybudovat toto hřiště je součástí programového prohlášení rady města v oblasti sportu na toto volební období, a proto jsme celý projekt podpořili," řekl starosta Moravské Třebové Miloš Izák. Nejedná se však pouze o fotbalový oddíl. Nové hřiště by mohli využívat například i hokejisté a tenisté. Navíc „umělka" na Moravskotřebovsku nikde není a sportovci tak v případě zájmu musejí trénovat a hrát v jiných městech, a to i za hranicemi okresu.

Zda a kdy bude vyhlášen dotační titul ministerstva, není jasné. Předpokládá se, že by to mohlo být na podzim letošního roku. Proto se zástupci tělovýchovné jednoty obrátili na vedení města s prosbou o příslib finančních prostředků a převod hřiště. Je totiž možné, že by v závěru roku nemuseli vše stihnout. Zastupitelé však potřebné kroky schválili bez problémů.

„Považujeme výstavbu hřiště s umělou trávou za přínos pro rozvoj sportu v našem městě. Zvláště, když nemohou sportovci volně využívat obdobné sportoviště v areálu vojenské školy," řekl starosta Moravské Třebové. Poukázal tak na fakt, že využití zmíněného areálu nedovolují bezpečností opatření.