„V nejbližších dnech bude vypsaná výzva v Integrovaném regionálním operačním programu na investice 
v základních školách. Rada města se seznámila se záměry všech škol ve Svitavách a doporučila čtyři 
z nich k realizaci. Jedná se 
o ZŠ Felberova, T. G. Masaryka, Sokolovská a Riegrova," prohlásil svitavský starosta David Šimek.

V těchto školách by 
v případě schválení měla vzniknout specializovaná učebna zaměřená na přírodní a technické vědy. „Celkové náklady jsou přibližně 35 milionů korun, ale je možnost získat devadesátiprocentní dotaci na realizaci. V současné době probíhá projektová příprava," dodal David Šimek.

V rámci projektu by na školách mělo dojít i k vybudování bezbariérových přístupů. Na ZŠ Riegerova se také počítá s opravou střechy, která je ve špatném stavu.

Na ZŠ Felberova připravili projekt, kterým chtějí podpořit budoucí profesní uplatnění žáků. „Plánujeme polytechnickou učebnu," prozradila ředitelka Jana Pazderová. Učebnu tam chtějí mít rozdělenou na dvě části – výrobní a technologickou a bude vybudována z bývalého bytu školníka. „Učebna bude využívána v rámci naplňování školního vzdělávacího programu i při mimoškolní činnosti, při níž bude škola spolupracovat se střediskem volného času. Našim žákům budou nabídnuty specializované kroužky pod vedením pedagogů, například řezbářství, šití a robotika," stojí v popisu projektu. Na ZŠ Sokolovská mají podle ředitelky Aleny Vašákové 
v plánu vybudovat tvořivě-badatelskou učebnu.

Podle Davida Šimka by se v případě schválení žádosti mohlo začít stavět za pár let „Do listopadu se podávají žádosti, výsledky bychom mohli vědět za rok v létě. Realizace by teoreticky mohla být v roce 2018," řekl.