Navzdory pohnutým osudům a komplikovaným vztahům v rodinách by většina dětí chtěla jet na Vánoce domů. Ne všem se toto vánoční přání vyplní. V Moravské Třebové si užili vánoční večer s předstihem už 19. prosince.

„Děti si připravily vystoupení a předávaly se i dárky. Následovala večeře dětí i zaměstnanců domova. Podával se bramborový salát a řízek. Cukroví připravily děti s tetami. Většina dětí bude na Štědrý den u rodičů a blízkých. S příbuznými dětí spolupracujeme dlouhodobě a díky tomu většina dětí není o svátcích v dětském domově,“ sdělil ředitel dětského domova v Moravské Třebové Libor Širůček.

V Poličce jsou tři dětské skupiny. Dvě žijí v bytech a jedna v budově dětského domova. S tetami a strejdy si užijí Vánoce po svém. Lišit se budou stromečky i slavnostní pokrm. Na stolech se objeví řízek, ryba nebo maso a hranolky. Chybět nebude cukroví, které si děti mezi sebou porovnávají a soutěží o to nejlepší.

„V letošním roce frčí přání týkající se sportovního vybavení, koloběžky a kola. Mezi dárky nebudou chybět hry. Stejně jako v minulých letech podpořila dětský domov kavárna Chocco café z Litomyšle, která ve svém provozu pověsila dětská přání na stromek. Zákazníci i personál si je mohli vzít a splnit dětské sny,“ prozradila ředitelka Miroslava Přiklopilová.

(zk)