„Ochutnejte jahodový sorbet. Když zavřete oči, ucítíte tu dřeň z jahod, kterou dělala maminka do kelímků, když jsme byli malí,“ říká Václav Boštík. Ve stánku má i malinový nebo rakytníkový sorbet, který osvěží. Během pár minut přijde pět lidí pro točenou vanilkovou. „To je klasika našeho dětství, tu musím mít každý den, protože je hodně žádaná,“ podotýká živnostník.

Ke zmrzlině se přitom Boštík dostal náhodou.

„Původně jsem se vyučil obráběčem kovů a nějakou dobu jsem pracoval ve firmě TOS ve Svitavách. Dlouho jsem se hledal, dělal jsem v hlídacích agenturách, tesařinu, pak jsem se věnoval finančnímu poradenství a v 31 letech jsem šel studovat konzervatoř. Chtěl jsem si splnit svůj sen zpívat,“ vysvětluje vystudovaný operní pěvec. Občas tak i u jeho stánku se zmrzlinou zní operní árie.

„Stane se, přijdou kolegové z konzervatoře, nebo muzikanti a požádají, abych zazpíval italskou árii. Italská zmrzlina a árie patří k sobě,“ směje se Boštík.

Po pandemii covidu hledal nový směr a všiml si prázdných prostor na Vodních valech v Litomyšli, kudy denně projdou stovky lidí. „Točená zmrzlina bývala na náměstí na více místech, ale už je jen ve spodní části. Chyběla mi, a tak jsem si řekl, že tady udělám stánek s točenou zmrzlinou. Potkal jsem se se známými ze Svitav, kteří vyrábějí vynikající domácí zmrzlinu a domluvili jsme se na spolupráci,“ přibližuje začátky Boštík.

Nezůstal ale jen u točené, v nabídce má každý dne i osm druhů kopečkové zmrzliny nebo ledovou kávu. „Do točené zmrzliny přidávám různé příchutě. Lidé jsou zvyklí, že mívám makovou, švestkovou, když přidám skořici, povidla, mák, tak to jsou makové buchty. Nedávno jsem měl panna cottu s čerstvými jahodami nebo dukátové buchtičky,“ doplňuje zmrzlinář.

Milovník hudby a dobrého jídla však u zmrzliny neskončí. Na zimu chce udělat na nábřeží vydávací okénko a nabízet lidem sladké i slané palačinky. Vydatnou svačinu by mohly doplnit krémové polévky a svařák.

TIPY NA ZMRZLINY VE SVITAVSKÉM OKRESE:

Léto a zmrzlina, to k sobě ladí! V anketě Svitavského deníku čtenáři psali, kde mají nejlepší zmrzlinu, kam nejčastěji chodí pro ledovou pochoutku.

Na celé čáře zvítězila Zmrzlina U Kašny v Poličce. V tipech se objevila i zmrzlina restaurace Slunce v Litomyšli, od Montyho ve Svitavách, v Moravské Třebové - Ice drive nebo zmrzlina v Radiměři.

Polička U Kašny:

U Montyho:

U Montyho, Svitavy

Kolik stojí kopeček: 35 korun

Proč ji doporučujeme: Poctivá a výborná zmrzlina, hodně druhů, srovnatelná s pravou italskou.

U Kašny, Polička

Proč ji doporučujeme: Výborná točená domácí zmrzlina z ovoce, žádné náhražky. Vynikající chuť.

Zmrzlina U Řeky, Litomyšl

Kolik stojí kopeček: 35 korun

Cena točené: malá - 27 korun, velká - 35 korun

Proč ji doporučujeme: Výborná zmrzlina, zajímavé chutě a jahodový sorbet je jak dřeň od maminky.

Ice Drive, Moravská Třebová

Kolik stojí porce: 25 korun

Proč ji doporučujeme: Výborná točená zmrzlina.

U Slunce, Litomyšl

Kolik stojí: malá 20 Kč, střední 27 Kč, velká 35 Kč

Proč ji doporučujeme: Vynikající točená zmrzlina.