Polička – Žamberk 2:1

František Švec, trenér SK Masokombinát: Bylo to těžce vydřené vítězství. Měli jsme problémy se sestavou, tři hráči nemohli nastoupit vůbec, další tři se silným nachlazením, Netolický musel o poločase střídat. Hosté odjížděli hodně zklamaní, trefili dvě tyče, dvakrát jsme vykopávali z brankové čáry. Takový je ale fotbal, někdy jste lepší a nevyhrajete, někdy je to naopak. Náš rychlý gól paradoxně nakopl soupeře, který brzy vyrovnal. My jsme přebírali iniciativu až po 60. minutě a vyústěním byla vítězná branka po hezké akci. Závěr byl hodně hektický, ale tři body jsme ukopali. Jsem za ně velmi rád, potřebovali jsme je.

Lanškroun – Mor. Třebová 1:1

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: V Lanškrouně to byl jako vždycky specifický zápas, prostředí tam není jednoduché. Řekl bych, že jsme byli fotbalově lepší, soupeř důraznější, do všeho chodil agresivně. Dali jsme brzy vedoucí gól a byly i šance na zvýšení, bohužel se nám to nepovedlo. Po změně stran to bylo podobné, my jsme inkasovali vyrovnávací gól ve chvíli, kdy bylo na hřišti jen devět našich hráčů po vyloučení Švandy a ošetřování Aberleho. Domácí měli nebezpečné standardní situace a jednu z nich využili. Dali jsme příležitost čtyřem hráčům, kteří minule nehráli. Je to bod z venku, není k zahození, i když jsme byli fotbalovější. Hraje se na góly a my dali jeden stejně jako soupeř.

Srch – Svitavy 0:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Byl to náš nejlepší výkon venku. Všichni hráči si přesně plnili taktické úkoly. Soupeř preferuje kombinační hru po zemi, což jsme eliminovali napadáním už v hloubi pole. Zbývalo mu nakopávání míčů a ty sbírala naše obrana na čele s Lampárkem. Po vedoucím gólu jsme se trochu zatáhli, hráči chtěli podvědomě bránit výsledek. Převaha Srchu však byla až na jednu výjimku platonická. Nás mohou mrzet nevyužité šance z první půle. Hubená, ale důležitá výhra z venku se počítá.

(rh, mo)