Motoristé, kteří projíždějí městem od Lanškrouna do Svitav, si zde počkají několik minut. Chodci se jen s obtížemi dostávají na druhou stranu silnice. Na jaře zastupitelé změnili na křižovatce přednost. Provoz urychlil, ale začaly se tvořit kolony pomalu jedoucích automobilů. Radní se proto rozhodli, že komplikovanou situaci vyřeší. Zúžené místo v příštím roce rozšíří.

„Na změnu již máme vypracovanou studii. Nemůžeme zatím učinit žádné kroky, protože komunikaci vlastní Pardubický kraj. Pokud dostaneme od krajských radních souhlas, pustíme se do vypracování projektu,“ popisuje postup pro plánovanou úpravu starosta města Josef Ošťádal.

Na vylepšení křižovatky se těší hlavně chodci. Věra Kužílková z Moravské Třebové by uvítala posunutí přechodu pro chodce blíže k městskému úřadu. „Nikdy se mi zde naštěstí nic nestalo, ale v dopravní špičce je oříškem, jak se bezpečně dostat na druhou stranu ulice,“ poukazuje na nepřehlednost dopravního uzlu Věra Kužílková.

Vedoucí odboru dopravy místní radnice Petr Václavík je také zastáncem rekonstrukce. „Pokud dostaneme k obnově křižovatky souhlas, rozšíříme ji o jeden odbočovací pruh a kritický přechod posuneme,“ přibližuje chystané úpravy Petr Václavík.

Tím zajistí plynulý provoz po hlavní silnici. Nyní ho komplikují auta odbočující na vedlejší komunikaci.