Od soukromé firmy si zapůjčili umělou bruslící plochu. Bude umístěna na asfaltové ploše letního stadionu. Kapacitně možná nebude stačit, vejde se na ni pouze 50 bruslařů, i tak se radnice musela plácnout přes kapsu. Tříměsíční nájem vyjde na půl milionu korun bez DPH.

Instalace plochy o rozměrech 20 x 10 metrů proběhne na konci listopadu, od 1. prosince se začne bruslit. Běžné vstupné bude pro dospělé 20 a pro děti 10 korun, kvůli omezené kapacitě si však bude třeba vstup předem zarezervovat na internetu. Zázemí, jako šatny nebo toalety, stěhovat nelze, návštěvníci budou muset využívat ty stávající na „zimáku“.

Bruslicí plocha je zhotovena z desek syntetického ledu, nazývaného jinak také umělý led, polymerový led nebo silikonový led. Jedná se o materiál vyvinutý jako náhrada vodního ledu na umělých kluzištích. Je vyroben z plastových desek, spojených navzájem pomocí drážkového systému. Jednotlivé desky mají velikost 2 x 1 metr a jsou vzájemně zajištěny kolíky pro zabránění jejich posunu.

„Jedná se o ekologickou náhradu ledu, neboť pro jeho provoz není třeba chladicí zařízení a ani úpravy plochy rolbou,“ uvedl jednatel městské společnosti Sportes Bronislav Olšán.

Radnice původně uvažovala i o jiných lokalitách umístění kluziště, pro letní stadion se rozhodla kvůli zdejší asfaltové ploše. „Díky ní bude možné syntetický led instalovat přímo, bez použití dřevěné podkladové plochy,“ dodal Olšán.

Ilustrační foto.
V Poličce slavili hned tři velká výročí a už s předstihem