Důvodem je výmalba celého pavilonu, kterou je podle přísných předpisů nutné provést každý rok. „Je to zcela běžná povinnost. Kdysi se prováděly úpravy i za provozu, teď to již nelze. Navíc v porodní části nemůže nikdo chodit jen tak se ´štaflemi´,“ sdělil ředitel nemocnice Martin Procházka. Už minulou středu přestali maminky přijímat.

Na více rodiček se proto připravili lékaři v porodnici v Litomyšli i ve Svitavách. „Primář gynekologického a porodnického oddělení požádal o spolupráci všechny okolní nemocnice, rovněž obvodní gynekologové byli informováni. Maminky mohou příští týden navštívit porodnice ve Svitavách, Litomyšli, Rychnově nad Kněžnou, Chrudimi, Pardubicích a Hradci Králové,“ vypočítal ředitel Martin Procházka.

Někteří ze zaměstnanců jednoho ze špičkových pracovišť ústecké nemocnice, otevřeného před šesti lety, si vyberou dovolenou. Další se přesunou na gynekologii. Práce by měly v porodnici probíhat do neděle 18. října. O den později už bude opět v plném provozu. Podobnou situaci řešili v Ústí také vloni. „Tehdy k nám jedna rodička přijela. Gynekologické oddělení bylo ale normálně v provozu, takže se pochopitelně neocitla na chodbě. Na výjimečné případy jsme samozřejmě i letos připraveni,“ ujistil na závěr Procházka.

(jp)