Nejbezpečnější silnice v našem regionu jsou vedle Rychnova také v Ústí nad Orlicí, relativně dobře si vloni v celorepublikovém srovnání vedly také Náchod, Svitavy nebo Jičín. Špatně jsou na tom naopak obě krajská města a Trutnov.

Vyplývá to z žebříčku České pojišťovny. Ta monitoruje 13 krajských a 59 okresních měst na základě údajů z policejních statistik o počtech nehod s vážným nebo smrtelným zraněním a pravidelně sestavuje jejich žebříček bezpečnosti, tzv. ČP Index.

Právě Rychnov je jedním ze tří měst v Česku, kde se vloni nestala ani jedna smrtelná nehoda nebo bouračka s vážnými zdravotními následky. Ještě předloni tomu tak ale nebylo, v roce 2009 bylo toto město v meziokresním srovnání až na 57. místě. Podobným skokanem je i Ústí nad Orlicí.

V kategorii krajských měst je opět jasným vítězem Jihlava, Hradec Králové se ale z předloňského 10. místa vloni vyšvihl mezi 13 krajskými městy na šesté místo. Naopak Pardubice rok za rokem padají, z předloňského pátého už jsou na podprůměrném devátém místě.

#nahled|https://g.denik.cz/39/19/bezpecnost_silnice_201030511_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/39/19/bezpecnost_silnice_201030511.jpg|Bezpečnost na silnicích v roce 2010 - tabulka.#