Dětí jako smetí a každým rokem víc

Karneval děti baví a to je dobře. Však, co to dá práce připravit kostým tak, aby se nejen líbil. Také musí být pohodlný a něco vydržet. Tancování, běhání, skákání, balónkovou bitvu. To všechno si děti v Rozhraní vyzkoušely. Věrnými průvodci jim byli včelka Mája a Vilík.

Mája se ze začátku schovávala, jako by se tolika lidí bála. Vilík i děti ji museli volat a hodně hlasitě, aby za nimi přišla. Ale nakonec si dala říct a objevila se mezi nimi. Napřed pomohla dětem se slavnostní přehlídkou, která opravdu byla slavnostní. Princezny kráčely opatrnými krůčky, jak se na princezny sluší. Pan školník vše sledoval přísným pohledem, který zdůrazňoval mohutný knír. Spiderman si rozuměl s kovbojem, klauni se vůbec nenakopávali. Ještě štěstí, že se nebojovalo mezi indiány a kovboji, to by tomahawky létaly vzduchem a přes práskání koltů by nebylo slyšet už vůbec nic. A ještě kdyby se k nim přidali vojáci. Kdepak, i když byli hrdinové Divokého západu po zuby ozbrojení, zřejmě před karnevalem vykouřili dýmku míru, protože průvod proběhl v naprosté pohodě.

Tomu přihlížel malý ještěr, čarodějnice, sportovci, karnevalových masek jako máku.

Potom si Mája a Vilík s dětmi zazpívali, zacvičili, pomohli jim s balónkovou bitvou, která skončila nerozhodně a rozdali dětem zasloužené odměny.

A nakonec se hrálo, běhalo, tančilo, zpívalo, prostě jeden velký, ale hezký mumraj.

Sobota patřila jen a jen dětem

Dětský maškarní se povedl ke spokojenosti dětí a snad i dospěláků. Ostatně ti si mohou za necelý měsíc vychutnat doslova a do písmene svoji akci. V sobotu 20. dubna proběhne další ročník koštu ovocných pálenek „Rozhranský ŤuŤánek 2013". Ale sobota 9. března patřila jen a jen dětem. Organizátorům patří velké poděkování za veselé odpoledne, které jim připravili. Tak zase za rok a ve větším počtu!

STANISLAV BÁRTA