Obec na hranici Pardubického a Jihomoravského kraje láká mladé lidi. Nabízí pozemky pro výstavbu rodinných domů. Zastupitelé našli místo na kopci s výhledem do údolí.
Rozhraní se rozprostírá z údolí na všechny strany. Parcely pro výstavbu domků jsou už připravené v jihozápadní části vesnice nedaleko kostela. Zájemci si mohou vybrat. „V minulém volebním období byla k lokalitě přivedená komunikace a také zbudovaná elektroinstalační síť," potvrdila Ludmila Popelková, starostka Rozhraní. Nová výstavba je důležitým krokem. Měla by v obci udržet nebo sem přivést mladé rodiny. „V pěkném prostředí je celkem osm parcel vhodných pro výstavbu rodinných domků. Máme předběžně dva zájemce, ti ale nechtějí stavět hned. Prozatím si místo rezervovali," vysvětlila starostka. Až se přihlásí další uchazeči, budou pokračovat v zasíťování pozemků.

Spojení s městy

S nápadem poskytnout parcely pro nové bydlení přišlo  už předchozí vedení vesnice. „Každá obec potřebuje  trvale bydlící obyvatele. Musíme mít příjmy, rozvoj a především  mladé lidi," poznamenala Ludmila Popelková. Rozhraní tak jako mnoho jiných obcí na Svitavsku si oblíbili chalupáři. Ti před lety skoupili domky.

Předpokládáme, že by o výstavbu mohli mít tedy zájem mladí lidé. Uvítáme ty, kteří se u nás budou chtít usadit natrvalo," informovala starostka. Kdyby nabídli pozemky chatařům a chalupářům, obsadí  je hned.

I když obec přetíná hlavní silniční tah ze Svitav do Brna,  mají v Rozhraní lidem co nabídnout. Jak uvedla Ludmila Popelková, do mateřské a základní školy v Brněnci je to dva kilometry. V obci má ordinaci také dětský, praktický i zubní lékař. Najdou zde rovněž základní úřady, včetně matriky. Železnicí se z Rozhraní  rychle dostanou  do Brna, Svitav, České Třebové.

Díky dobrému spojení lidé dojíždějí do zaměstnání i do Letovic nebo Blanska.