„Studánka je otevřená nonstop a má za úkol osvěžit pocestného, turistu, místního či přespolního občana, který se přišel, přijel pokochat nádherným výhledem na údolí Toulovcových maštalí, Paseckého hřebene a okolních obcí včetně města Proseč,“ přibližuje novinku přílucký starosta David Šimek.

Velká bedna ukrývá pivo, limonády a sušenky. Vše je za „zlaťák“, tedy za 20 korun.

„K platbě mohou lidé použít i QR kód. Ve 'studánce' je umístěna pokladnička nebo návod k platbě,“ dodává Šimek. Samoobslužný bar u vyhlídky v Příluce byl otevřen v neděli.

Samoobslužný výčep v Horním Újezdu u LitomyšleSamoobslužný výčep v Horním Újezdu u LitomyšleZdroj: DeníkSamoobslužné bary v přírodě jsou mezi turisty oblíbené. Jedna taková hospůdka se nachází už roky také v nedalekém Horním Újezdu v místní části Podlubníček, kde je naražený soudek piva ve studánce a připravené půllitry. Rádi se tady zastavují cyklisti, ale chodí sem i místní a lidé z okolí.

Lesní bar nad Horní Lipovou v neděli 27. června.
Pivo z korýtka, limonáda vychlazená ledovou vodou. Lesní bar opět funguje

Podobné samoobslužné bary sázející na poctivost návštěvníků fungují i jinde po republice. V Jeseníkách je známý tzv. Lesní bar, v Kamenné Horce v Krásné Lípě mají pro změnu Luční bar