Zatímco vloni Polička skončila na posledním místě v Pardubickém kraji, letos „vyskočila” na druhou příčku. „Město zabodovalo v oblasti kvality lokality, která hodnotí stabilitu krajiny, počet registrovaných pacientů nebo kriminalitu,” sdělil Michal Kaderka z pořádající agentury.

Polička drží už tradičně nejmenší míru nezaměstnanosti ve svitavském okrese. Sice je to podle starosty Jaroslava Martinů spíše chudý region, ale podnikatelům se tady daří. „Myslím si, že je to naší obyčejnou politikou. Jsme si vědomi, že hnací silou je podnikatel baťovského typu. Vydělané peníze investuje zpět do firmy, zvyšuje počet pracovních míst a podniky se rozvíjejí,” uvedl starosta Poličky Jaroslav Martinů. Zatímco třeba v Moravské Třebové sází na zahraniční investory, v Poličce pro změnu dají spíše na domácí podnikatele. A to se jim vyplácí. „Vybudovali jsme za šedesát dva milionů korun průmyslovou zónu. Tím jsme významně přispěli na podnikatelský trh. Záleží nám také na běžných věcech, jako je doprava, vstřícné jednání na městském úřadě a další věci,” dodal starosta.

V příštím roce přibudou v Poličce další nová pracovní místa. Výrobce plastových dílů chystá výstavbu nové haly. V průmyslové zóně hodlá navíc německá firma postavit moderní provoz.

Kromě druhého místa v kraji získala Polička v průzkumu Město pro byznys ještě uznání, a to za nejvyšší spokojenost podnikatelů s prací radnice.