Pro některé romantická ulička, pro jiné místo, kde se scházela mládež, která dělala nepořádek. Taková je ulice Úzká v Poličce. Už několik let je ale z obou stran uzavřená železnými brankami. Lidé by ji však opět rádi využívali.

Obyvatelé Poličky se ptají, kdy město otevře kouzelnou zkratku mezi ulicí Šaffovou a Kostelní. „Měla by se nepochybně otevřít. Patří k duchu vnitřní části města. Všichni pamětníci vzpomínají, že si tudy zkracovali cestu. Je to veřejný prostor, nevím, proč by měla být uzavřená," uvedl Jaroslav Mareš z Poličky. Eva Jílková je ale zásadně proti. Pamatuje si, že si do uličky chodívala jako dítě s ostatními hrát. „Později se z ní ale stalo doupě těch, co tam nemají co dělat. Mnozí si z ní udělali také veřejné toalety," poznamenala Eva Jílková.

Poličanů, kteří by se do tohoto romantického místa opět podívali, je patrně více. „Za mých mladých let byla ulička otevřená a nikdo tam nepořádek nedělal. Pokud by se na noc zamykala, tak by to bylo úplně nejlepší," řekla Dana Fajmonová.

Řešení…

Radní tuto záležitost nepřešli mávnutím ruky. „Jednali jsme s majiteli přilehlých domů. Hledali jsme nějaké řešení," uvedla Marie Kučerová, místostarostka Poličky. V úvahu berou variantu, že by ji otevřeli přes den. Potřebuje ale vyčistit a upravit. Už na červnovém zasedání se zastupitelé k tématu uličky vrátí. Pokud její otevření posvětí, město by ji zprovoznilo už příští rok. Podle Marie Kučerové by se o pořádek pak starali pracovníci technických služeb tak, jako o ostatní místa ve městě.