Šlo o první ročník večerního závodu vypsaného pro všechny kategorie v požárním útoku.

Dráha je pro všechny stejná, na jednu hadici „B“. Nikdo nevěděl, co tento boj bude obnášet, protože nástřikové terče se rozsvítí po nastříkání určitého objemu vody, jsou něco jiného než rychlé sklopné. Osvětlená základna a terče, mezitím jen tma.

Čtyři družstva žen se nelekla a neohroženě se pustila do závodu. Oldříšské družstvo stanovilo základní čas 43:77. Právě těch dvacet sekund je přibližně rozdíl mezi nástřikovými a sklopnými terči. Těsně za stupni vítězů odpoledne a večer vítězný čas patřil hasičkám z Hartmanic. V mužích soutěžila dvě družstva dorostu reprezentace ČR, která se účastnila po celý týden výcvikového tábora v Kamenci za vedení Jakuba Paulíčka ze Širokého Dolu a Davida Grůzi z Chodova. Trenéři i žáci si společně zasoutěžili. Nebylo lehké najít ve tmě na základně to své „nádobíčko“ a za běhu provést spoje na hadicích a rozdělovači.
Tráva pod nohama lehce zmokla před závodem, tak jistota běhu nebyla také nejideálnější. „Áčkový“ Široký Důl 26:60 si velmi dobrým časem řekl jasně o vítězství. V kategorii veteránů měl platný pokus jen Široký Důl, který oplatil odpolední porážku Hartmanicím. Ceny předával starosta Oldříše, před chvílí ještě závodník, Michal Serafin. Krásný, zajímavý závod pro všech jedenadvacet družstev, úspěch pro pořadatele. Jde o rozjezd nové tradice v požárním sportu.

JIŘÍ FELTL

Výsledky

Muži:
1. Široký Důl A 26:60
2. Oldříš A 27:17
3. Hartmanice A 27:69
Ženy:
1. Hartmanice 42:68
2. Oldříš 43:77
3. Polička 53:34
Veteráni:
1. Široký Důl 50:49
2. Oldříš neplatný pokus
3. Hartmanice neplatný pokus