Ačkoliv obec projekt podporuje, kaple se hradí z finančních darů od lidí. Ve vsi totiž zároveň budují kanalizaci. První stavební práce na kapli začaly v květnu. Stavba bude mít osm krát šest metrů. Hlavními organizátory projektu jsou manželé Kučerovi ze Sebranic.

„Shodou okolností jsme se účastnili diskuze o záměru vybudovat v Oldřiši nějaký obdobný projekt. Protože jsme měli již z minulosti zpracovanou dokumentaci kaple, nabídli jsem ji k realizaci,“ sdělil František Kučera. Celou stavbu si pak s manželkou vzali na starost.

V současné době mají všechna potřebná stavební povolení. Samotná stavba začala požehnáním pozemku knězem 8. května. Nyní už jsou vybetonované základy a podkladová deska. Z Assisi přivezli kameny na oltář. Podle starosty Oldřiše Michala Serafina kaple nebude výhradně pro církevní účely.

„Jedním ze záměrů je, aby sloužila také jako místo pro shromažďování, besedy, přednášky a další akce pro všechny občany,“ řekl Michal Serafin. Kaplička vzniká naproti škole vedle obecního úřadu. Celý projekt zaplatí finanční dary.

„Pro výstavbu kaple jsme zřídili transparentní účet, na který je možné přispět, ale i sledovat, co bylo za darované peníze uhrazeno a kolik už je vybráno,“ dodal František Kučera. O tom, jak projekt postupuje, píšou manželé Kučerovi každý měsíc zprávu do místního zpravodaje.   (rys)