„Zdravotní sestry odcházejí většinou na mateřskou dovolenou, nebo do důchodu,“ sdělil ředitel nemocnice ve Svitavách Pavel Havíř. Více odborných sester by ale nemocnice uvítala na gynekologicko-porodnickém oddělení. „Potřebovali bychom více porodních asistentek,“ přiznává náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Markéta Nemšovská. „Máme ale zavedeny stabilizační příplatky na méně dostupné profese, takže bychom tento nedostatek mohli vyřešit,“ doufá Nemšovská. Na porodnickém oddělení nemocnice hodlá doplnit také stav lékařů. „Dva odcházejí ve zkušební lhůtě a zkušený tým by potřeboval mladé lékaře,“ konstatuje ředitel Havíř. Na toto oddělení hledají rovněž primáře.


Problém nemá zdravotnické zařízení ani s pomocným personálem. „Zájem o práci je. Pokud potřebujeme někoho, proškolit úřad práce nám vyjde vstříc,“ doplňuje náměstkyně Nemšovská.


V litomyšlské nemocnici chybí podle mluvčího Adriána Nemšovského asi deset zdravotních sester. Posílení lékařského týmu by vedení nemocnice uvítalo na chirurgii, oddělení ARO, interně nebo neurologii. (ik, ap)