Pro hosty je připraveno pohodlné prostředí, prostory jsou dekorovány českými vlajkami a místní olympijská vesnice disponuje kvalitním servisem.
Olympijské centrum mají v Němčicích  v místní restauraci. Českým  borcům v Soči  všichni fandí o sto šest.Každodenní přísun tisku, kniha docházky, nástěnka, barvičky na obličej, samozřejmě v našich národních barvách, a místní maskot – prasátko na výběr dobrovolných příspěvků pro organizace OSA a Intergram, které vybírají poplatky za veřejnou produkci. Kdo by si chtěl připadat opravdu jako doma, může zasednout do pohodlných křesílek, která nám pro tuto příležitost zapůjčil místní starosta.

Fanoušci sportu a naší reprezentace se každý den scházejí, aby mohli podpořit české sportovce a společně sledovat přenosy ze zimních olympijských her a hlavně společně slavit úspěchy našich olympioniků u dobrého piva.

Nejinak tomu bylo i v úterý  18. února 2014. Po získání bronzové medaile Ondřejem Moravcem všichni napjatě očekávali zahájení hokeje, ve kterém náš tým nastupoval proti Slovenské republice.  Hospoda byla plná fanoušků a hlasité podporování nás provázelo celým zápasem. Napínavá a hlasitá byla především třetí třetina, kdy to byl opravdu bratrovražedný boj a napětí trvalo do samého konce.
Po úspěšném závěru z fanoušků  opadl strach o postup a nedočkavě vyhlížejí další zápas z USA.

Koho nebaví sledovat přenosy doma, může přijít mezi nás do Němčic.

LUCIE PAVLIŠOVÁ