Jsou již umístěny na sloupech na frekventovaných místech a informují řidiče projíždějících vozidel o momentální rychlosti jejich dopravních prostředků.

Dva ukazatele jsou v činnosti před přechodem pro chodce na silnici I/35 u autobusového nádraží (ve směru od Litomyšle i od Hradce Králové), po jednom při vjezdu do Vysokého Mýta od Ústí nad Orlicí a od Luže. Na jaře příštího roku se objeví ve městě další ukazatel rychlosti, v pořadí již pátý. Ten zaplatí město (jedno zařízení přijde na 62 tisíce korun), bude instalován při vjezdu od Chocně na okraji Vinic.

Bezpečnost v ulicích patří mezi oblasti, kterým věnuje vedení Vysokého Mýta zvýšenou pozornost již delší dobu. V posledních letech vznikl například nový přechod pro chodce na komunikaci u základní umělecké školy, nová parkoviště na sídlišti Družba a na autobusovém nádraží nebo se zavedl jednosměrný provoz v ulicích obklopujících náměstí Přemysla Otakara II.

V příštím roce podá město žádost o další dotaci na státní fond dopravní infrastruktury: na osvětlení několika frekventovaných přechodů pro chodce.

(jko)