Tak to zní, když Vánoce klepou na dveře během stejnojmenné akce pro rodiny s dětmi.

„Akce je určená pro rodiče a jejich děti, kteří by se chtěli vánočně naladit a také se i něco nového přiučit," pozval na sobotní akci Leoš Krejčí, ředitel Smetanova domu. Vánoční náladu mohou v sobotu rodiče a jejich děti čerpat už od deseti hodin dopoledne až do čtvrté hodiny odpolední.

Skutečně bohatý program

Akci Smetanův dům pořádá spolu Rodinným centrem, Domem dětí a mládeže a restaurací Karlov. „Děti se naučí vyrábět například vánoční stromečky z flauše, hvězdy pletené z papíru, pomocí osobních raznic si budou moci udělat nevšední jmenovky na dárky a také originální krabičky na dárky. Takže je nebudou muset balit do klasického balícího papíru, ale budou mít vlastní originální balení," vyjmenoval Aleš Krejčí.

Mezi další lákadla bude patřit výroba svíček nebo ozdob na stromeček. V patchworkové dílně si děti vyzkouší vytvořit i rukodělné maličkosti z látky. „Bude toho skutečně hodně k vidění, pro děti je to velká příležitost naučit se něco nového nebo si vyrobit maličkosti, kterými si pak doma vyzdobí například svůj pokojíček," dodal Aleš Krejčí.

Tvoření, hry, pohádky

Pro akčnější děti, které už nebude bavit vyrábět nejrůznější dekorace, bude v rohu malého sálu připraveno na osm set dřevěných kostiček, ze kterých si budou stavět hrady, zámky a cokoliv je zrovna napadne. Organizátoři mysleli i na děti, které celodenní maraton tvoření a her unaví. Budou tu pro ně promítat pohádku. „Nesmíme zapomenout také na tatínky. Po celou dobu bude samozřejmě otevřená restaurace, kde mimo klasické nabídky bude také speciální vánoční menu, takže ani tatínkové neodejdou domů s prázdnou," doplnil Aleš Krejčí, ředitel Smetanova domu.