Pokud máte tip na nějakou akci, o které by měli vědět i ostatní čtenáři, ozvěte se nám: svitavsky@denik.cz.

Úterý 27. března
V přednáškovém sále Centra Bohuslava Martinů v Poličce se koná  od osmnácti  hodin literární večer s knihami ilustrovanými Jiřím Šindlerem. Literární ukázky přednese  ředitel knihovny Jan Jukl, originální ilustrace ze sbírek Městského muzea a galerie Polička představí David  Junek.

Středa 28. března
Na tiskové konferenci v Moravské Třebové představí nové expozice v muzeu, sezonu  na zámku, výstavní síň Františka Strážnického nebo výstavbu hotelu a restaurace na místě vyhořelého hotelu Morava.
Městská knihovna ve Svitavách pořádá v aule Fabriky od patnácti  hodin besedu pro veřejnost. Strom u řeky: příběh Bible ve třech dějstvích přednáší Alexandr Flek, někdejší  kazatel a pastor se od roku 1994 věnuje překládání Bible.

Čtvrtek 29. března
V Litomyšli odstartuje Legoprojekt. Děti i dospělí budou až do soboty z oblíbené stavebnice stavět v Novém kostele Církve bratrské stavět veliké město.
Na podsíni v Litomyšli se uskuteční vernisáž velké výstavy  děl  malíře Julia Mařáka.  Litomyšlský rodák Julius Mařák patří k nejvýraznějším postavám české krajinomalby 19. století. V letošním roce, kdy si připomínáme 180 let od jeho narození, se Městská galerie v Litomyšli rozhodla uspořádat výstavu k poctě a připomenutí malíře a pedagoga.
Středisko sociální služeb Salvia ve Svitavách připravilo pro veřejnost den otevřených dveří. Lidé si mohou před Fabrikou prohlédnout automobily na dopravu osob se zdravotním postižením a seniorů. Den zakončí benefiční koncert Leony Machálkové.
V Poličce začíná  festival Jeden svět. Na programu budou dokumentární filmy o lidských právech. Čtvrtek bude patřit Čečensku. Hostem v Divadelním klubu bude Jaromír Štětina, český novinář, spisovatel a politik, známý jako válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu a v současnosti jako bojovník za zákaz komunismu.

Pátek 30. března
Noc s Andersenem v knihovnách ve svitavském okrese.

Sobota 31. března
V muzeu ve Svitavách se koná v patnáct hodin slavnostní zahájení výstavy fotografií svitavského fotografa Josefa Čermáka k jeho nedožitým 85. narozeninám. Úvodní slovo pronese předseda svitavského fotoklubu Milan Báča.
Na zámku v Litomyšli se koná Astrovíkend. Sjedou se sem kartářky, věštkyně a  další fandové astrologie z celé republiky.
Zahájení sezony na zámku v Moravské Třebové.

Neděle 1. dubna
Odhalení Legoměsta v kostele v Litomyšli.  
Pravidelné velikonoční setkání s výrobky starých řemesel a jejich šikovnými a zručnými tvůrci se koná v Tylově domě  v Poličce od třinácti do sedmnácti hodin.