Na horách zemřelo 14 lidí, většinou starších, na infarkt či mrtvici, na následky úrazu jen tři. Nejvíce úrazů, téměř 40 procent, připadlo na Krkonoše.
„Zaznamenali jsme sice lehké zvýšení počtu zraněných, ale přesto se kázeň turistů zlepšila. Přispěla k tomu i propagovaná pravidla pro chování na sjezdovkách,“ uvedl náčelník HS Jiří Brožek.

Celkově se na horách v zimě zranilo 6512 osob. „Nejvíce úrazů připadá na Krkonoše s 2491 zraněnými, následují Jeseníky a Jizerské hory. Na horách se zranilo také velké množství zahraničních turistů. Nejvíce, stejně jako v minulé sezoně, Poláci, Němci a Holanďané,“ dodal Adolf Klepš, náčelník HS Krkonoše.
Nejčastějším zraněním bylo poranění kloubu, zlomenina a zhmoždění. Řada zranění byla způsobena tím, že jezdci neměli doporučenou lyžařskou přilbu. K úrazům docházelo hlavně na lyžařských svazích, při sjezdovém lyžování se zranilo 3532 osob a na snowboardu 1777 osob.

Horská služba působí v sedmi českých horských oblastech, vedle stovky profesionálů je jejími členy také 400 dobrovolníků.