Areál opět po roce ožil tím nejlepším, co běhá stovku s překážkami v naší republice.

Nechyběli ani ti, kteří nás nedávno reprezentovali v juniorech na mistrovství světa mladých hasičů ve Svitavách. Radek Šuba, František Kunovský, Těšický Jakub, Barbora Šubrtová, Markéta Marková a další. Promluvili do celkového pořadí, ale už jako dospělí.

V pravé poledne vše začalo. Startér odmávl první dorostence. I ti se představili ve Svitavách, byli poznat i podle vyměňovaných dresů svých soupeřů. Pro samotný požární sport mají dorostenci a dorostenky velký význam jako budoucí nositelé dobrých výkonů v dospělých kategoriích v tomto sportu. Mnohdy tyto začátky sahají až do předškolního věku. Opět se neztratila zástupkyně místního sdružení dobrovolných hasičů Krystýna Dvořáková. Skončila na pěkném druhém místě v mladších dorostenkách. Oznice ze Zlínského kraje obsadila v kategorii střední dorostenci kompletní stupně vítězů a Dominika Klvaňová, stejně jako bratr Daniel, si domů odvezla stříbrný post.

Čtyřicet bodů z pohárového závodu čekalo na nejlepšího muže a ženu. Z mužů v prvním kole nikdo nedosáhl na patnáctkový čas. Prostě se šlo trochu na jistotu, ale byl na spadnutí, a tak se čekalo na druhé kolo. Váhy osudu, které určovaly dobrý čas, byly „pověšeny" na rozdělovači. Desetiny a setiny vteřiny nebo celé vteřiny se tam daly získat nebo ztratit. A ještě tu bylo oko rozhodčího, který svým praporkem vynesl poslední ortel. Pomyslný palec nahoru nebo dolů. František Kunovský z Hasičského záchranného sboru DEZA Valašské Meziříčí časem 15:57 zvítězil. Odnesl si čtyřicet bodů.
Ženy už v prvním kole se dostaly na časy pod osmnáct vteřin, a tak jen v druhém kole vylepšovaly. Mimo prvních čtyř závodnic včetně vedoucí Karolíny Witoszové se už nezlepšily. Ženy byly rozvážnější a přesnější na rozdělovači, zato jim dělala větší problémy kladina. A jako vždy na konci byl bílý nebo červený praporek rozhodčích.

Vyvrcholením závodů v Kamenci byla Večerní stovka – play off mužů i žen. Šestnáct nejlepších mužů a žen se prokousávalo pavoukem stylem „buď a nebo". Nebylo už lehké závodit, vždyť na konci měli čtyři nejlepší muži i ženy celkem šest odzávoděných stovek. Diváci jim pomohli potleskem. Nové osvětlení nad dráhou startujícím posvítilo k lepším výkonům. Ženy musely na krátkou chvíli přerušit soutěž, protože mraky, které se celé odpoledne honily okolo areálu, nakonec spustily krátký, ale vydatný lijavec. Jaromír Burda (Juřinka) a Karolína Witoszová (Karviná – Hranice) se stali hrdiny večera a vítězi Večerní stovky 2014.

JIŘÍ FELTL