Kdo by to mohl čekat. Třiatřicetiletý řidič kamionu rozhodně ne. Rutinní zastávka na přespání v Jevíčku na Svitavsku se pro něj totiž stala doslova dramatem. Přímo v kabině mu vybouchla propanbutanová lahev.

Nedbalost? Možná technická závada

„V úterý ve tři čtvrtě na dvě ráno vyjely dvě hasičské jednotky do Jevíčka, kde došlo k explozi kabiny nákladního automobilu DAF. Ten byl zaparkován a uvnitř spal řidič," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Řidič se probudil a vystoupil z vozu, v tu chvíli mělo dojít k explozi kabiny. K následnému požáru ale nedošlo. I tak byl řidič těžce zraněn a vrtulník ho transportoval do nemocnice v Brně. Tam byl uveden do umělého spánku a napojen na přístroj pro umělou plicní ventilaci.

„Škody po výbuchu jsou nejen na kabině, která byla rozmetána po okolí, ale také na oknech nedalekých domů, zdech i vratech sousedních garáží," nechala se slyšet Vendula Horáková. Celková škoda pak byla předběžně vyčíslena na osm set tisíc korun.

Podle vyšetřovatelky hasičů došlo k explozi dvou kilogramů propanbutanové lahve. Možné příčiny vyšetřovatelé zatím vidí dvě. Buď za havárii může technická závada na plynovém spotřebiči, nebo je důvodem tragické události nedbalost.

Přesný průběh a příčiny události vyšetřují hasiči i policisté. Verzemi jsou buď technická závada na plynovém zařízení, nebo nedbalost při manipulaci s ním.