Zájmu návštěvníků se těšila sobotní akce, která se věnuje pejskům s nejasným původem – voříškům. Pořadatelé uskutečnili již čtvrtý ročník a zájemců se hlásí každý rok o trochu více.

Majitelé psích kříženců se na Voříškiádu do hradeckého Intersparu sjeli z různých koutů, například z Prahy, z Mělníka, ze Svitav, z Kolína a z Jičína. Mezi nimi si vítěznou trofej vybojovala desetiletá fenka Sally s její majitelkou Páťou Jirkův z Hradce Králové. Soutěžit mohli opravdu všichni, bylo několik kategorií podle váhy. Nechyběla ani divácká tombola. „Prodali jsme přesně 712 cen,“ řekla organizátorka Marie Schillerová. V rámci doprovodného programu se představila Záchranná brigáda kynologů Královéhradeckého kraje. Tito psi se úspěšně zúčastnili již několika záchranných akcí po celé Evropě. Nechyběli ani policejní psi.

Stejně jako každý rok i letos se této akce zúčastnila Ája Charouzová, majitelka azylového domu pro psy velkých plemen. Její psy přispívají pravidelně dárcovstvím krve do krevní banky a nemalou měrou se podílejí na záchraně životů dalších psích kamarádů.