První přišla na řadu zastávka na výpadovce na Poličku. Je pravda, že v tomto směru řidiči, kteří míří ze Svitav ven, radí přišlápnout plynový pedál. To, že na konci města staví autobusy, mnozí už ani nevnímají. Lidé si stěžovali, že se tam necítí bezpečně. Navíc zastávka nebyla pomalu ani vidět.

„Zastávku jsme kompletně opravili a označili ji reflexními pásy. Nyní jednáme s krajskou policií. Byli bychom rádi, aby mohlo být ještě dořešené vodorovné značení na komunikaci, aby zastávka splňovala všechny náležitosti bezpečnostních prvků," informoval svitavský starosta David Šimek. Pokud se zadaří, koncem října by nemělo chybět ani ono scházející značení na silnici.

Zastávka na Poličské ulici ale není jediným trnem v oku Svitavanů. Problémy hlásí také lidé na druhé straně města. Na ulici kapitána Jaroše, u bývalé školy, kde město končí a navazuje na Hradec nad Svitavou, byla zastávka ještě před nedávnem jako tankodrom, samá díra. „Teď je to trochu spravené. Než díry zasypali, byly tu po deštích kaluže," mínili obyvatelé. Lidé si také postěžovali, že tam stával kamion, nebo když bylo sucho, že se hrozně prášilo.
Radní po schůzce s obyvateli na nic nečekali a jednali. Podle Davida Šimka zadali zpracování projektové dokumentace na řešení zastávky, včetně přístupového chodníku a čekárny. Náklady odhadují na jeden a půl milionu korun. Starosta předpokládá, že částka se stane součástí rozpočtu pro příští rok, aby mohli celou zastávku opravit. Prozatím nechali zasypat díry a urovnali terén. Také instalovali velké nádoby se zelení, aby tam nemohla parkovat nákladní auta.