S novými jízdními řády dostanou Březovští předvánoční dárek. V železniční stanici budou zastavovat rychlíky.

Vlakem z Březové do Brna za pětačtyřicet minut? Ano. Už od poloviny prosince. Cestování vlakem se zkrátí i do jiných stanic. Jízdní řád je výsledek několikaletých jednání s ministerstvem dopravy. „Jednání začala asi před třemi nebo čtyřmi lety. Pomohl nám také krajský úřad. Léta se zdůvodňovalo a řešilo. Teď je konečně řešení,“ řekl starosta Martin Kiss. Tomu se nelíbilo, že například cesta do Brna byla zlomena přestupováním a čekáním v Letovicích.

Od neděle 12. prosince se hodně změní. „Od tohoto data platí v celé Evropě nový jízdní řád. Ve stanici Březová nad Svitavou bude zastavovat většina běžných rychlíků na trase Praha - Brno. Velká část z nich veze přímé vozy, které dále jedou ve směru Vyškov - Olomouc - Šumperk nebo Jeseník,“ sdělil Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí Českých drah. Rychlíky pojedou ve zhruba dvouhodinových intervalech. Březovou a sousední Moravskou Chrastovou bude s vlakovou stanicí spojovat autobusová linka.

Lidé jsou s možností rychlejšího přesunu mezi městy spokojeni. „Je perfektní, že se to podařilo zařídit,“ konstatoval Jan Švancara z Březové. Vždyť, kdo by nebral možnost dostat se někam vlakem bez přestupů a ušetřit tak spoustu času.