Pečený gulášek v zeleninovém základu s hříbky

Guláš je stále gulášem a proto se tentokráte nebudu rozepisovat o tom proč a nač. Začnu rovnou seznamem surovin. Jediná změna je v použití zeleninového základu primárně určeného pod svíčkovou. Nedávno to byla klasika známá už v osmdesátých letech halali, dnes jiná běžně prodávaná v obchodní síti. Rovnou říkám: je o ničem. Zlatá stará klasika. A nebo samozřejmě domácí příprava. Mrkev, celer, cibule, hořčice, cukr, ocet, koření.

No a proč ten základ? Je to změna. V guláši není příliš obvyklý. Stejně tak ale není od věci. Vyzkoušejte.

Z čeho:

750g maso
150g cibule
2ks stroužek česneku
1ks zeleninová směs
200g hříbky podušené
750ml vývar
1PL sádlo
1PL mouka hladká
1PL jíška
2PL paprika mletá
Sůl, pepř, majoránka

Maso pokrájené na větší kostky solíme a pepříme. Obalíme v mouce a opečeme v horkém sádle. Vyjmeme a odložíme do už zapnuté trouby na 160C. Do tuku vsypeme pokrájenou cibuli a když začně zlehka hnědnout celou lahvičku základu, nebo polovinu Halali. No a tím víceméně končíme s dochucováním. Po chvíli restování zasypeme paprikou a zalijeme vroucím vývarem. Vrátíme maso do základu a pod poklicí v trooube pečeme doměkka. Mně to trvalo asi hodinu a třičtvrtě.

Přidáme jíšku, promícháme a vsypeme hříbky. Já zamrazené lehce podušené z loňského léta. A ještě na dvacet minut do trouby. Tu pak vypneme a necháme dalších 10 minut odpočívat. Dochutíme dle potřeby solí, pepřem a majoránkou.

Paprička se hodí a kmín jak vidíte jsem tentokráte vynechal. Nějak mi nepasoval k tomu základu. Úplně nakonec tradičně utřený česnek.