Dnes opět připravujeme další jídlo s kuchařem Pavlem Míčkem. Jeho pokrmy vycházejí především z české tradice a co je hlavní – jsou připraveny z poctivých surovin Dejme Pavlovi slovo:

Bifteček se salátkem z pečené zeleniny

Opakováním k dokonalosti. A příprava dobrého steaku si to opakování opravdu vyžaduje. Napoprvé se totiž podaří jen se štěstím začátečníka.

Ale nejprve ten výborný zemitý salátek:
– 150 g červená řepa
– 150 g brambory
– 150 g mrkev
– 2 PL jarní cibulka
– 1 PL petrželka
– 2 PL vývar
– 1-2 čl olivový olej
– 1-2 čl jablečný ocet
– sůl a pepř

Řepu, brambor a mrkev ve slupce omyjeme, potřeme olivovým olejem a posypeme solí. Zabalíme do papilotky z alobalu. Pečeme při 180°C 50 minut a pak necháme 10 minut ve vypnuté troubě "dojít".

Do mísy si připravíme olej s octem, solí a pepřem. Vývar do misky a mikrovlnky. Zvlášť ještě pokrájenou cibulku a petrželku. Pečenou zeleninu vyjmeme z trouby a necháme ještě dalších 10 minut odpočívat. Pak rozbalíme a ihned horkou loupeme. Pokrájíme na kostičky (já tradičně protáhnul strunkou) rovnou do kořeněného octa s olejem a zalijeme právě ohřátým vývarem. Rychle promícháme, přidáme cibulku i petrželku a za několik minut můžeme podávat. Jen co si všechny kousky nasají svůj díl marinády.

Biftek – když už ho zvládáme, je to hračka
– 130 g svíčková
– máslo
– česnek
– olivový olej
– citronový pepř
– demi glace
– sůl a pepř

Nejdříve maso a máslo – bifteček jsem pouze zlehýnka potřel oliváčem a nechal v lednici odpočívat čtyři hodiny ne úplně uzavřený. Ať si dejchá. Máslo, měkké jsem vyšlehal do pěny s utřeným stroužkem česneku a lžičkou citronového pepře. Zabalil zpět do fólie z másla a vytvořil váleček. Ten putoval na dvě hodiny do mrazáku a pak do lednice.

Maso jsem vyndal z lednice hodinu před použitím a nechal temperovat. Pak na grilovací pánvi ten 3 centimetry vysoký kousek nechal opéci tři minuty z každé strany na středním plameni. A šoupnul do trouby na 90°C / 10 minut s plátkem česnekového másla na povrchu.

K tomu salátku pasuje kde co. Svíčková při ceně 600 a více za kilo je volba opravdu lehce dekadentní pro spoustu lidiček. Každopádně ale naprosto shodně můžete připravit steak z ryby, vepřové krkovice, nebo mletého hovězího. Protože fantazii se jak známo meze nekladou.