Bún Cá (čti bun ka), vietnamská polévka z ryb a s rybou podobná jejich nejznámější Pho Bó. Tak nejdříve opakovačka a nebudu zbytečně kopírovat vietnamské znaky: Pho Bó, Gá, Cá – jsou polévky hovězí, kuřecí, rybí s plochými dlouhými rýžovými nudlemi. Bún Bó, Gá, Cá – to stejné s tenkými dlouhými rýžovými nudlemi. Myslím že jednoduše, stručně a jasně vysvětleno. Takže jasný je i nadpis a můžeme se podívat na proč a jak.

1/ Natrefil jsem na krásné makrely a přestože mražené, rozhodně mi stálo za to je koupit. Nakonec při ceně 100,- Kč/Kg? No to prostě nešlo v tom obchodě nechat. Vakuově balené bez zbytečné vody navíc. Opravdu překvapující.

2/ Když jsem tu první, den v lednici rozmrazovanou čistil, měl jsem opět a jako vždy neodbytný pocit plýtvání. To kdybych snad měl jakýsi odpad vyhodit. Takže šup s těmi sotva 100 gramy do vody a polívka je na světě.

Suroviny: ořez z makrely, cibule, česnek, paprika, rajče, petrželka, badyán, skořice, fenykl, hřebíček, list, pepř, nové koření, glutasol, rybí omáčka

Postup

Do dvou litrů studené vody vložíme zbytky ryby. Dobře očištěné. Přivedeme k varu, odebereme pěnu a přidáme zeleninu asi po padesáti gramech. Na toto malé množství postačí po kousku koření, tedy necelá hvězdice badyánu, dva centimetry skořice v celku, jeden list a po pěti kuličkách pepře a nového koření.
Opět přivedeme k varu a přilijeme rybí omáčku. Dvě lžíce. A třetinku lžičky glutasolu plus stejně tak soli. No a to je vlastně vše. Necháme pomalu probublávat dvě, ale raději tři hodiny. Z ryby nedostaneme nic už po hodině. Ale koření dnes hraje prim.

Mezitím si připravíme kousky ryby. Ta je základem kompletace této parádní polévky. Stačí kousky kapra, ale klidně vezměte tresku. Nakrájíme ji na příčné hranolky a posypeme sušeným česnekem. Zalijeme rybí omáčkou a to jen tolik, aby se vsákla. Netřeba plýtvat. Odložíme do lednice.

Těsně před podáváním kousky obalíme v rýžové mouce a velmi prudce usmažíme v oleji dokřupava. Tady žádné hraní. Je to snadné jako česká topinka. Rychle a dozlatava.

Vycezený vývar pak nalijeme do misky s nudlemi, smaženou rybou a spoustou všeho, nač máme právě chuť. Primárně jarní cibulkou, cibulí a česnekem nakládaném v octu. Chilli papričkou nebo omáčkou (já papričku přidal už do vývaru), petrželkou, koriandrem, citrónovou šťávou.

Prosím pěkně! Toto není návod na originál! Kdyby mi snad někdo chtěl vyčítat příliš mnoho fantazie, pak mám hned dvě zdůvodnění:
1/ I takto snadno připravené je to opravdu moc chutné. Ve výsledku jsem postrádal trochu výraznější chuť ryby – pro příště nejméně 250 gramů primární suroviny.
2/ A to hlavní – už jsem za poslední tři roky ochutnal kde co. A mohu se klidně chlubit! Umím lepší polévky tohoto typu než kdejaké rádoby bistro. Tahle mezi ně jednoznačně patří.

Upřímně? Mně by ty výčitky stejně byly ukradené. Vím co dělám, do jisté míry a hlavně vím, co ve výsledku jím. A to vážně chutná moc dobře. Zkuste to, než nad receptem vyřknete svůj ortel…

(ron)