V Pardubicích je z únorových dnů největší poptávka po 22. únoru. „Na únor máme rozhodně více svateb, než jsme očekávali. V minulých letech jsme nikdy neměli v únoru 10 svateb v jeden den,“ uvedla pardubická matrikářka Marcela Vilíková.

Zároveň ale dodala, že na všechny zájemce se zatím dostalo. Vzhledem k zájmu se bude na pardubické radnici oddávat i ve čtvrtek 20. února. „Lákavým datem je pro snoubence i 29. únor,“ potvrdila orlickoústecká matrikářka Marta Pirklová.

Jen pár zájemců

Na chrudimské matrice dvojkové únorové dny ale zájem nevzbudily, svatbu si zajistilo pouze pár zájemců. „Počet svateb není vyšší oproti loňským letům. O výběru termínu kvůli dvojkám jsme slyšeli jen od jednoho páru,“ řekla matrikářka z Chrudimi Jana Andrýsková. Podle ní dává většina snoubenců stále přednost letním termínům.

Nejžádanějšími daty v novém roce se tedy staly soboty 6. 6. a 20. 6., tyto termíny jsou už někde zcela plné. „Máme plno 20. června. Páry většinou chtějí obřad mimo radnici, teď v zimě ale dávají kvůli počasí přednost prostorám úřadu,“ konstatovala Vilíková.

Podle numerologů je právě rok 2020, se dvěma dvojkami, rokem dvojic.   (bek, jak)