Univerzita Pardubice bude mít ode dneška staronového rektora. Své funkce se ujme a další čtyřleté období v čele univerzity zahájí Miroslav Ludwig.

V polovině ledna jej na Pražském hradě jmenoval prezident České republiky Václav Klaus.
„Stává se jedenáctým rektorem vysoké školy v Pardubicích za její šedesátiletou historii, pátým v pořadí od jejího přejmenování na Univerzitu Pardubice a rozšíření na více fakult v roce 1994. V čele univerzity stál již ve dvou tříletých funkčních obdobích v letech 2000 až 2006,“ uvedla mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová.

Kandidátem na funkci rektora univerzity pro nastávající čtyřleté období jej v říjnu zvolil Akademický senát Univerzity Pardubice.
Ludwig zvítězil v přímé a tajné volbě hned v prvním kole, když získal nadpoloviční většinu hlasů. Celkem pro něj hlasovalo čtyřiatřicet členů akademického senátu.

„Návrh na jmenování zvoleného kandidáta na rektora Univerzity Pardubice byl podán prostřednictvím ministryně školství, mládeže a tělovýchovy prezidentu republiky,“ sdělila Wágnerová s tím, že Václav Klaus jmenoval i dalších 12 rektorů.

Lukáš Dubský