„Vlivem zemní vlhkosti opadaly šambrány a fasáda je poškozená," uvedla referentka Božena Havranová z odboru vnitřních věcí zodpovědná za kulturu.
„Je to naše chlouba. Její údržba musí být na úrovni a je čas jí pořádně opravit tak, jako když se motáte okolo vlastního domu," řekl starosta Jaroslav Martinů. Město by za rekonstrukci další části pláště budovy mělo utratit kolem tří set tisíc korun.

Plášť starý 14 let

Poličská radnice se chce pokusit získat peníze na úpravu fasády od ministerstva kultury z programu opravy památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. V současnosti už firmy mohou podávat nabídky. „První kolo potrvá do konce února, to druhé se uskuteční do konce dubna," upozornila referentka Božena Havranová Už na předchozí etapu se Poličce podařilo získat grant ve výši osmdesáti procent nákladů. Východní strana tehdy byla opatřená drenážemi, které pomohly zabránily pronikání vlhkosti. Podobný postup nejspíš čeká i jižní stranu kulturního klenotu města.

Podle starosty Martinů i referentky Havranové se chystají další etapy úprav. „Máme zpracovanou projektovou dokumentaci na celý plášť. Na další roky se poté uvidí, jaké se nám podaří získat prostředky," dodala Havranová.

Zbrusu nový vzhled i podoba střechy je už z roku 2002. Od té doby navíc interiéry prošly několika modernizacemi. V hlavním sálu se vybudovalo zásuvné hlediště, pro lepší zážitek během kinovečerů zato radnice pořídila moderní 3D plátno a projektor.