Tragické autonehody jsou často způsobeny špatnou koncentrací řidičů způsobenou únavou a také horkým počasím.

Revoluční přístroj Mindball, který je v Česku novinkou, umí formou hry řidiče naučit pracovat se soustředěním a zabránit tak zbytečně zmařeným životům. Díky Mindballu je možné v hradeckém kraji předejít dalším autonehodám.

„Mindball je unikátní švédský přístroj, který zábavným způsobem rozvíjí schopnost soustředit se a odpočívat. Netradiční formou je tak možné trénovat mozek pro zefektivnění jeho činnosti a výkonnosti právě u řidičů. Jedná se o převratný způsob tréninku řidičů, který má jasný cíl: odstranit ze silnic zbytečné lidské chyby, které vedou ke zraněním nebo dokonce ke smrti,“ popisuje Eva Fruhwirtová z agentury, která chce tento tréninkový přístroj nabídnout autoškolám po celé České republice.

Rychlá reakce vyžaduje velmi dobrou koncentraci a té se dá naučit. Přesto, že se to může zdát jako velmi složitá a dlouhodobá činnost, díky speciálnímu přístroji Mindball je možné se naučit ovládat mozkové aktivity během krátké doby.

Mindball je jednoduchý přístroj, který dokáže díky vizualizaci mozkové aktivity zjistit, jak a do jaké míry je člověk schopen se soustředit. Díky zábavnému cvičení – hře se může každý člověk naučit lépe pracovat se svojí koncentrací. Mindballový zápas spočívá v soupeření dvou hráčů u speciálního stolu, ke kterému jsou hráči připojeni čelenkami obsahující speciální senzory, jež monitorují a vyhodnocují činnost mozku. Tyto informace jsou zpracovávány v systému nazvaném biosensor. Ten využívá biologických signálů těla pro měření aktivity mozku.

Na základě zpracovaných údajů potom pohybuje míčkem na stole podle toho, jakou mozkovou aktivitu hráči dovedou vyvinout.

(oa)