Městská společnost Sportes, která má zimní údržbu na starosti, kritiku odmítla. Probíhala prý plně v souladu s Plánem zimní údržby.

„Situace vyžadovala mnohem operativnější konání zodpovědných osob a především důraznější zahájení řešení kalamity. Za vším nestojí nejen neobvykle velký spad sněhu, který byl jednoznačně a dostatečně dopředu avizován, ale také, dle mnohých názorů občanů, současně selhání správce pověřeného zimní údržbou,“ vzkázal radnici zastupitel opozičních Pirátů Miroslav Sedlák.

Podle Sportesu ale více udělat pro zvládnutí kalamity nešlo. „Také bychom rádi pro občany zabezpečili stoprocentní úklid sněhu, včetně odvozu, ale není to v našich silách ani možnostech. Zimní údržba je zabezpečována v dikci zákona, tedy ve zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti na místních komunikacích,“ reagoval jednatel Sportesu Bronislav Olšán.

Piráti kritizovali nedostatečný počet vyčleněných pracovníků, techniky a také špatné stanovení prioritních komunikací pro zimní údržbu. Ve Svitavách zimní údržbu neprovádí přímo Sportes, ale najímá si na to soukromníky, konkrétně svitavskou firmu Akvamont.