„Pořádali jsme ho v tomto školním roce už podruhé,“ uvedl velitel Vojtěch Němeček. V listopadu se areálem školy prošlo na šest set zájemců. „Celkem přijmeme devadesát studentů do prvního ročníku. Zájem je zatím ale podstatně větší,“ spokojeně konstatuje Němeček.
Vojenská střední škola bude na rozdíl od jiných určitě přijímat žáky na základě výběrového řízení. „Jde také o prestiž a chceme jen ty nejlepší,“ zdůvodňuje velitel. Až z Domažlic dorazili se svými dvěma syny Henychovi. „Jirka je školou nadšený a my ho v tom podporujeme,“ přiznává maminka. Prozrazuje, že splní její sen. „Také jsem v mládí chtěla být vojačkou, ale nevyšlo to,“ sděluje. Možná, že budoucím studentem moravskotřebovské školy bude také devítiletý Jakub.

Dominik Doubrava z Nového Města nad Metují chce jít ve stopách svého otce vojáka. „Jsem rád, že si tuto školu vybral. Rozhodně jsem ho nenutil,“ objasnil tatínek, voják z povolání. Třeťák František Vlasák doprovázel možná své budoucí kolegy po areálu školy. „Také jsem byl před třemi roky na dni otevřených dveří,“ přiznává František. „Realita mě pak trochu zaskočila,“ dodává student. „Nejde ani tak o dobrodružství, jako spíše o tvrdé šprtání na hodinách výuky,“ konstatuje. Dodává ale, že svého rozhodnutí rozhodně nelituje.

(ap)