Jejich cílem je zlepšit kvalitu života znevýhodněných dětí a mladých v mikroregionu. Jarní tvořivé dílny patří mezi oblíbené akce už více než pět let. Ani letos tomu nebylo jinak.

V mladém věku se utváří vztah dítěte ke všem věcem a činnostem. Je možné ho ovlivnit ve vztahu k tvořivosti a k tvořivému myšlení; lze dítě povzbuzovat k tomu, aby nemělo strach se svobodně výtvarně vyjádřit. Cílem dílen je v bezpečném prostředí a radostné atmosféře probudit zájmu o zvolené téma, o svět, o souvislosti a vztahy, nová přátelství.

Výtvarné dílny navštívilo druhou březnovou sobotu více než padesát účastníků. Nejmenší z nich si rychle našli místo u čerstvě upečených perníčků. Zdobili je třemi druhy barevné polevy, šikovně naplněné do zdobicích sáčků. Kluci si přišli na své při výrobě polystyrénových letadýlek. Domalovali je barvami podle své fantazie a několik z nich je vylepšilo vrtulemi z barevných špendlíků a samolepkami. Většina zvládla vyrobit navíc ještě dekorativní proutěný věneček, pedigový košík nebo ošatku. Novinkou byly letos šperky z organzy.

Za symbolický příspěvek se mohlo dílen zúčastnit i více sourozenců z jedné rodiny a nikdo nepřišel zkrátka. Pořadatelé mysleli i na nápoje a sladké i slané občerstvení.

S prací zúčastněných lektorů je možné se setkat na portálu fler.cz nebo v našem blízkém okolí. Jedním z nich je například paní Petra Kličková, která zajišťuje pravidelnou výzdobu Nového kostela v Litomyšli a další.

MARTINA SOUKUPOVÁ, občanské sdružení Naděje