Město je na letošní turistickou sezonu připraveno lépe než vloni.  Otevřena by měla být v létě v neděli alespoň jedna restaurace a turistům by mělo být k dispozici také informační centrum.
„Je nepochopitelné, že v centru města se v neděli turisté, ale ani obyvatelé města v restauraci nenají," potvrdil turista z Prostějova Petr Jiránek, pravidelný návštěvník, který má zkušenosti z loňského léta. Starosta Třebové Miloš Izák slibuje, že letos se to změní. „Jedna restarurace v centru bude mít otevřeno, sice v omezené provozní době jen během oběda, ale to by mohlo stačit," tvrdí starosta Izák. Zlepší se i poskytování služeb íčka. „Jsme si vědomi, že turisté potřebují informace i v neděli. Dohodli jsme se s provozovatelkou, že upraví otevírací dobu, aby bylo informační centrum přes léto otevřeno v neděli i o svátcích," vysvětlil starosta Třebové. Město nabízí v této sezoně jednu novinku, nedávno otevřenou Cestu od renesance k baroku. „Začíná v areálu zámku, vede přes Křížový vrch a nabízí řadu zajímavých barokních a renesančních památkových objektů," přibližuje Miloš Izák.

Třebová si tuto atrakci náležitě propaguje různými informačními letáky. Na další unikátní turistickou nabídku, Hřebečské důlní stezky,  upozorňuje nově pomocí starých důlních vozíků. „Umístili jsme je podél trasy stezek,  a to nejen na území města, ale i vesnic, kudy stezky vedou," sděluje starosta Izák.

Největším lákadlem ale zůstává renesanční zámek. „Turisté zde už najdou i nově upravené zámecké zahrady a opravené celé nádvoří. Pro děti máme v areálu vybudované dětské hřiště," pochlubil se moravskotřebovský starosta Miloš Izák.