„Grant jsme podávali na přelomu loňského roku. Schválený byl začátkem května," informoval Jiří Zámečník, manažer cestovního ruchu Českomoravské pomezí.Projekt odstartuje už v nejbližších dnech.

Letáky i web

Víc jak 6,7 milionu korun pomůže ukázat region jako místo pro milovníky památek, kultury a historie.
„Je zajímavé, že jsme dostali třetí nejvyšší částku hned po Destinační společnosti Východní Čechy a Královéhradeckem kraji," pochlubila se  za spolek Michaela Severová.

Projekt propagace celého regionu využije tištěné materiály i internet. Zároveň proběhne kampaň v digitálních kinech a multikinech.
Velký bratr se dívá

Vzniknou i mezi uživateli chytrých telefonů oblíbené mobilní aplikace a katalogy, které turistická místa regionu představí. Právě mobilní telefony návštěvníků budou hrát při realizaci projektu pro jeho tvůrce zásadní roli.

„V rámci projektu budeme mít možnost sledovat návštěvnost vybraných míst regionu,  a to pomocí zbytkových dat mobilních operátorů. Díky monitoringu získáme poměrně podrobné informace o tom, kolik lidí na konkrétní místa do regionu přijelo či jak dlouho se tam zdrželi," představil některé ze statistik Jiří Zámečník.

Data odhalí důležité statistiky o návštěvnících. Mimo jejich počtu také to, z které části České republiky přijeli, u zahraničních turistů prozradí, z které země do regionu putovali. Dokáží rozlišit také to, zda turista v regionu přenocoval, nebo tu strávil pouze část dne.

„Je to spousta zajímavých statistik, které díky  monitoringu návštěvnosti regionu získáme a doufám, že je pak budeme moci nadále využít při plánování aktivit, při cílení na různé skupiny obyvatel a na návštěvníky z různých zemí," vysvětlil záměr monitoringu Jiří Zámečník, manažer cestovního ruchu Českomoravského pomezí a připustil: „Je to záležitost, která je důležitá pro nás, kteří se na tvorbě projektů podílíme, tolik se netýká propagace regionu, ale poskytuje cenné informace pro další aktivity a další práci."

Do konce období

Projekt spolku obcí Českomoravské pomezí poběží od letošního května jen do září následujícího roku, protože s koncem roku 2015 končí i programovací období a projekty proto musí být ukončeny.
„Dotace, kterou jsme získali v rámci Regionálního operačního programu Severovýchod je stoprocentní. Nepotřebujeme žádné další financování," doplnila Michaela Severová.