Nákupní centrum

Autorkou nejúspěšnější práce je studentka Veronika Madecká. Její nápad, postavit zde třípodlažní budovu s obchody a restauracemi, se líbí i Tomášovi Kolkopovi z odboru investičního a regionálního rozvoje radnice. „Jsem rád, že se podařilo navázat spolupráci se studenty stavební fakulty, kterou jsem kdysi také navštěvoval. Proměna budovy je zatím vize, ale uvidíme, jak se bude projekt zamlouvat radním a občanům,“ říká Kolkop. V regulačním plánu města z roku 2006 je demolice tržnice dokonce navržena.

Současná podoba tohoto místa se Moravskotřebovským nelíbí. „Z venku to není hezký pohled. Hala moc působivě nevypadá. Ráda uvítám, když tam vyroste nějaké obchodní středisko,“ říká Jaroslava Skácelíková. Předsedovi městských památkářů Miloslavu Kužílkovi se tento záměr nezdá. Myslí si, že by se mělo spíše využít volných prostor starých fabrik. „Demolice spolkne více peněz než nová stavba. Pokud se tam postaví nějaké nákupní centrum, naruší se historická podoba města,“ říká Kužílek.

Převážnou část prodejců v tržnici tvoří vietnamská komunita, jejich předchůdci se již nastěhovali do kamenných obchodů v centru. Majitelem objektu je město. Je tedy na zastupitelích, jestli se podaří takovou výraznou změnu zrealizovat. Starostovi Josefovi Ošťádalovi se návrh Veroniky Madecké líbí. „Uvítám, aby zde něco podobného na místě zdejší tržnice stálo,“ chválí aktivity studentů Ošťádal.