Výtěžek z Tříkrálových sbírek se navyšuje snad každým rokem. Hlavní příčinou je zřejmě velké povědomí o této sbírce. Lidé se těší, až je zase Kašpar, Melichar i Baltazar navštíví 
s písní na rtech a na dveře či futra napíšou své požehnání. Výsledek byl všude vyšší než čtyři sta tisíc. Svitavy i Litomyšl tuto hranici pokořily poprvé v historii.
Koledníky jste mohli zaznamenat od 2. ledna. Nejvíce skupinek však chodilo až závěrečný víkend 10. a 11. ledna. I přes nepřízeň počasí promáčení koledníci vehementně obcházeli domácnosti s kasičkami, rozdávali radost a smích. Jak je vidět, jejich snažení se vyplatilo a za to jim patří největší dík.
Poličská charita vyslala na koledu 141 skupinek, což je nejvíce v historii. Průvod všech mířil na hromadné požehnání panem farářem. Snědlo se přes dvě stě porcí guláše a patnáct plechů buchet. Poprvé se ke sbírce připojilo i město Polička.

Jako odměnu pro koledníky město a Tylův dům připravilo promítání filmu Tři bratři, které se uskuteční o jarních prázdninách. Letošní výsledek ve městech Polička a Bystré a v dvaceti šesti spádových oblastech činil 626 097 korun, tedy téměř o padesát tisíc více než vloni. Podle přepočtu průměrného příspěvku na jednoho obyvatele byli nejštědřejší obyvatelé Pusté Rybné. Tam koledníci vybrali 13 142 korun, což vychází 77, 76 korun na jednu osobu.

Největší část výtěžku připadne Domácímu hospici a pak Občanské poradně, která pomáhá lidem v krizi. „Děkujeme za neutuchající zájem všech koledníků a vedoucím skupinek a především všem dárcům za jejich úctyhodnou štědrost," řekla Markéta Šafářová, ředitelka Oblastní charity Polička.

Oblastní charita Moravská Třebová měla k dispozici 114 skupinek, které měly na starost třicet pět obcí a města Moravská Třebová a Jevíčko. Koledníci nasbírali do všech kasiček celkem 430 630 korun.

„Za tento skvělý výtěžek bychom rádi upřímně poděkovali všem dárcům, kteří koledníkům otevřeli dveře a rozhodli se podpořit naše charitní dílo," poděkovala pastorační asistentka Vendula Kouřilová. Výtěžek se využije na přímou pomoc sociálně slabým rodinám, handicapovaným nebo jinak potřebným občanům. Dále by chtěli rozšířit sociálně-terapeutickou dílnu Ulita v obci Gruna. Krásnou tečkou na závěr sbírky byly dva benefiční koncerty v kostele Nanebevzetí panny Marie v Jevíčku a v klášterním kostele v Moravské Třebové.

Osmdesát skupinek v Litomyšli a dalších třiceti jedna obcích doneslo 405 903 korun. Šedesát pět procent se rozdělí na provoz charitní Pečovatelské služby, na podporu Dobrovolnického centra, sociálně slabým rodinám s dětmi a na projekt Adopce na dálku. „Jsme vděčni za štědrost a přízeň, kterou nám hned začátkem nového roku lidé projevili," řekla Lucie Šimkaninová, koordinátorka litomyšlské sbírky. Poděkování koledníkům proběhlo tuto sobotu na Festivalu deskových her v Lidovém domě.
Ve Svitavách, Březové nad Svitavou a dalších třinácti obcích se letos vybralo 404 734 korun. „Velké poděkování patří všem dobrovolným koledníkům a dárcům. Výsledek byl pro nás velice příjemným překvapením. Moc bych ještě chtěla poděkovat paní Miriam Holubcové, která nejen vše zorganizovala, ale i za mě koledovala na úřadech," řekla ředitelka svitavské charity Blanka Homolová. Výtěžek poputuje hlavně na nový automobil s úpravou pro převoz osob na invalidním vozíku. Další peníze se využijí na pomoc rodinám v sociální nouzi a humanitární pomoc. Každý dobrovolník může během února využít volný vstup do bazénu. Velké poděkování se odehraje 16. května ve farní Stodole.

Statistika Tříkrálové sbírky

2014  Charita Svitavy – 387 574Kč, Charita Moravská Třebová – 418 094Kč, Charita Polička – 576 892Kč, Charita Litomyšl – 372 778Kč

2015Charita Svitavy – 404 734Kč, Charita Moravská Třebová – 430 630Kč, Charita Polička – 626 097Kč, Charita Litomyšl – 405 903Kč