A kdo si myslel, že perfektnost přípravy a atraktivnost průběhu minulých ročníků asi už překonat nelze, ten byl příjemně překvapen fantastickým děním v hezkém přírodním areálu v okolí rybníčku.

Přihlásilo se šestadvacet závodníků se svými seriózními i dobrodružnými stroji. Našli sem cestu i soutěžící z Kozlova, Strakova, Němčic a dalších obcí. Traktory a traktůrky vznikly většinou svépomocí a odrážely materiální a řemeslnické možnosti svých konstruktérů.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplinách: slalom s couváním, vlečení klády, jízda zručnosti s vozíkem a couvání ze svahu a nechyběla i jízda v bahnitém terénu, letos, stejně jako vloni, to byla největší atrakce pro diváky. Zde skončily i některé sny o umístění na předních místech. I přes nepřízeň počasí se lidé přišli podívat v hojném počtu. Organizátoři se o ně vzorně starali, takže nikdo nehladověl, nežíznil, ani se nenudil.

Pro zajištění porovnatelných podmínek v jednotlivých disciplinách byly traktory tříděny do třech výkonnostních skupin. V kategorii MA zvítězil domácí borec Tomáš Tauer, kategorii MM ovládl Martin Havelka a v kategorii silných strojů MD se prosadil Oldřich Šimek. Na závěr se ještě mimo soutěž předvedly tři offroady. I tyto stroje si s bahnitým terénem dokázaly snadno poradit.

KLAUS MŰLLER, Janov